RNA Study

V laboratořích IMALAB s.r.o se již téměř 15 let provádějí vyšetření biochemických látek, která souvisejí s výskytem vrozených vývojových vad. V průběhu  těchto patnácti let docházelo k neustálému zlepšování strategie vyšetřování těhotných žen. V tomto ohledu je pracoviště IMALAB s.r.o., společně s Centrem prenatální diagnostiky PREDIKO s.r.o., na velmi vysoké úrovni i v kontextu mezinárodní medicíny.

Naše výsledky a pravidelná účast na mezinárodních akcích zaobírajících se touto tématikou, jsou základem nabídky na spolupráci při realizaci  celosvětové studie, která má v dané oblasti naprosto revoluční charakter. V současnosti jsou totiž všechny vyšetřované znaky jenom statistickým hodnocením pravděpodobnosti výskytu
vrozené vývojové vady a definitivní odpověď na otázku, zda plod je nebo není poškozen, dává až invazivní diagnostické vyšetření. 

Právě tato nová studie nazvaná RNA Study je velkým příslibem při řešení tohoto nedostatku původních vyšetřovacích metod. Studie je založena na výzkumu vlastní genetické informace plodu prostřednictvím fetálních nukleových kyselin nacházejících se v krevním oběhu matky. Hlavními organizátory této studie jsou pracovníci Women and Infants Hospital a Brown´s University Providence, USA, vedení prof. Jackem Canickem, Ph.D. Kromě našeho centra se studie budou účastnit kolegové z dalších 25 pracovišť v nejrůznějších místech Evropy a Ameriky.

Kliknutím na úvodní stránku letáčku (viz výše) máte možnost stažení PDF dokumentu (letáčku), vysvětlující problematiku RNA a analýzy přítomnosti markerů Downova syndromu.

medicina zlin bw

zlinske geneticke centrum bw

vaše laboratoře bw

ivf bw

unica bw

nekky bw